Sandra Sainio

 

Sandra, 34, hiina keele õpetaja, Eesti

 

"Minu kirg hiina keele ning kultuuri vastu kestab juba 10 aastat, millest 6 veetsingi Hiinas nii õppides kui töötades. Olen elanud nii suduses Pekingis,  modernses Shanghais, palmiderohkes Xiamenis kui ka mitmekesises Kunmingis. Viimases omandasin magistrikraadi hiina keele õpetamise erialal, keskendudes oma uurimistöös eestlastele suunatud hiina keele õppematerjalidele.  Minu suurimaks kireks ongi hiina keele teadmiste edasiandmine Eestis. Töötan hiina keele õpetajana Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudis ning annan ka eratunde. Minu töölkeelteks on eesti, inglise ning hiina keel."


Rauno Sainio

 

Rauno, 35, tõlk ja ajakirjanik, Soome

 

"Minu kirg hiina keele vastu sai alguse 12 aastat tagasi. Hiinas veetsin kokku ligi 3 ja pool aastat ning sel perioodil huvi ja teadmised Hiina ja hiina keele vastu vaid kasvasid. Minu suurimaks kireks on tõlkimine. 2014.aastal nägi ilmavalgust minu esimene soomekeelne tõlge hiina autori Han Han kultusteosest. Sel aastal ilmub minu soomekeelne tõlge teise populaarse hiina kirjaniku Murong Xuecuni teosest. Lisaks tõlkimisele paelub mind ka ajakirjanikutöö ning olen kirjutanud mitmeid Hiinaga seotud artikleid erinevatele väljaannetele Soomes. Lisaks tõlkimisele ning kirjutamisele oman kogemusi ka keeletoimetajana. Avatud olen ka hiina keele õpetamisele. Minu töökeelteks on soome, inglise ja hiina keel. Peagi loodan siia nimistusse lisada ka eesti keele!"

ABOUT US

HiinaKiina OÜ is a Tallinn-based company working on projects related to China and the Chinese language. We are interested in work involving translation, teaching, writing, tourism, and so on. Or if you have something else in mind, let us know and we can talk more!

HiinaKiina OÜ

Kaevu 10 A

11622 Tallinn

Estonia

Registry Code: 12734204

VAT Number: EE101816041

Tel: +372 560 62173